Epson FA-238 24.5760MB-C3
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 24.576MHz Nom
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Epson FA-238 24.5760MB-C3.
IHS
Datasheet2 pages10 years ago
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
-78.18%
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia, Thailand
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.60.00.60
Introduction Date2015-12-03
Related Parts
Crystal 25MHz ±50ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 4-Pin CSMD T/R
Crystal 27MHz ±50ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 4-Pin CSMD T/R
Descriptions
Descriptions of Epson FA-238 24.5760MB-C3 provided by its distributors.
MINI SMD XTL MHZ +/-50PPM 18.0PF 250TR
CRYSTAL 24.5760 MHZ 18.0PF SMD
CRYSTAL 24.5760MHZ 18PF SMD