Epson EG-2001CA 133.3333M-PCHL3
SAW Oscillator, 106.25MHz Min, 170MHz Max, 133.3333MHz Nom
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Epson EG-2001CA 133.3333M-PCHL3.
Epson
Datasheet2 pages12 years ago
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia, Thailand
Introduction Date2002-06-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2021-08-30
LTD Date2022-03-31
Related Parts
ECS InternationalECS-3953M-1250-AU-TR
Oscillator XO 125MHz ±100ppm 15pF HCMOS 60% 3.3V Automotive 4-Pin Mini-SMD T/R
Oscillator XO 133.33MHz ±100ppm CMOS 60% 3.3V 4-Pin SMD T/R