EPCOS B82442A1123K000
Ind General Purpose Chip 12uH 10% 2.52MHz 10Q-Factor Ferrite 630mA 2220 Blister T/R
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for EPCOS B82442A1123K000.
IHS
Datasheet10 pages6 years ago
TDK
Ciiva
CAD Models
Download EPCOS B82442A1123K000 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1997-10-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-04-15
LTD Date2022-04-15
Descriptions
Descriptions of EPCOS B82442A1123K000 provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 12uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2220
FIXED IND 12UH 630MA 200MOHM SMD
SMD / SMT Inductors (Coils), L=12μH, 5.6mm x 5.0mm [EIA 2220]