EPCOS B82141A1333K
RF Choke Drum Core 33uH 10% 100KHz 55Q-Factor Ferrite 300mA 1.12Ohm DCR AXL Automotive T/R
EOL
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for EPCOS B82141A1333K.
IHS
Datasheet0 pages0 years ago
Arrow Electronics
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1997-10-01
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 1 month ago)
LTB Date2026-08-31
LTD Date2027-02-28
Descriptions
Descriptions of EPCOS B82141A1333K provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 33uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
FIXED IND 33UH 300MA 1.12 OHM TH
RF Choke, High Frequency, 33 uH, 300 mA, 1.12 Ohm, ± 10%, 10 MHz
Epcos B82141A1333K 33µH ±10% 300mA Epcos RF Axial SBC Choke