Elna DCK-3R3E204T614-E
DCK Series 3.3 V 0.2 F 6.8 x 1.4 mm Vertical Coin Cell Capacitor
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Elna DCK-3R3E204T614-E.
IHS
Datasheet1 page7 years ago
Future Electronics
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.29.00.40
Introduction Date2012-12-11
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2025-09-30
LTD Date2027-03-31
Descriptions
Descriptions of Elna DCK-3R3E204T614-E provided by its distributors.
CAP 200MF -20% +80% 3.3V SMD / ELECTRIC DOUBLE LAYERCAPACITORS CAPACITORS DYNACAP
Electric Double Layer Capacitor, 3.3V, 80% +Tol, 20% -Tol, 200000uF
DBL LAYER COIN CAP 0.22F 3.3V +80%/-20%