ECS International ZTA-12.00MT
Ceramic Resonator 12MHz ±0.5% (Tol) ±0.3% (Stability) 30pF 25Ohm 2-Pin Thru-Hole Bulk
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for ECS International ZTA-12.00MT.
IHS
Datasheet1 page18 years ago
Factory Futures
DigiKey
Mouser
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Introduction Date2018-01-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-12-31
LTD Date2021-05-06
Related Parts
ECS InternationalZTT-12.00MT
Ceramic Resonator 12MHz ±0.5% (Tol) ±0.3% (Stability) 30pF 25Ohm 3-Pin Thru-Hole Bulk
ECS InternationalECS-CR2-10.00-A-TR
CERAMIC RES 10.0000MHZ SMD
ECS InternationalECS-CR2-10.00-B-TR
Ceramic Resonator 10MHz ±0.5% (Tol) ±0.3% (Stability) 30pF 25Ohm 3-Pin CSMD T/R
Ceramic Resonator 10MHz ±0.5% (Tol) ±0.3% (Stability) Automotive 3-Pin CSMD T/R
Ceramic Resonator 12MHz ±0.5% (Tol) ±0.4% (Stability) 22pF 30Ohm 3-Pin CSMD T/R
Ceramic Resonator 12MHz ±0.5% (Tol) ±0.4% (Stability) 30pF 30Ohm 2-Pin CSMD T/R
Descriptions
Descriptions of ECS International ZTA-12.00MT provided by its distributors.
Ceramic Resonator, 12MHz Nom
Ceramic Resonators SIP-2 CER RES 12.0 M
CERAMIC RES 12.0000MHZ T/H