ECS International ECX-L37CM-155.520
Crystal ROHS3Compliant Enable/Disable Active crystal oscillator 45/55% -20C~70C 0.5ns 20mA
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for ECS International ECX-L37CM-155.520.
IHS
Datasheet3 pages8 years ago
Electro Sonic
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Introduction Date2016-03-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Related Parts
Silicon Lab511BBA155M520AAG
SMD Crystal Oscillator 155.52MHz 3.3V 15pF 6-Pin SMD Tray
Silicon Lab510FBA155M520AAG
Differential/single-ended; single frequency XO; OE pin 2 (pin 1 for CMOS); 0.1-250 MHz
Silicon Lab511FBA155M520BAG
SMD Crystal Oscillator 155.52MHz 2.5V 15pF 6-Pin SMD Tray
MicrochipDSC8004CI2
Unprog MEMS Oscillator, -40C-85C, 25ppm
TIGHT STABILITY INDUSTRIAL TEMP 2ND GEN. MEMS OSCILLATOR, 15
MicrochipDSC8004AL2
CRYSTAL OSCILLATOR CLOCK CMOS OUTPUT
Descriptions
Descriptions of ECS International ECX-L37CM-155.520 provided by its distributors.
Crystal Oscillator 155.52MHz 3.3V 6-Pin SMD T/R
LVDS Output Clock Oscillator, 155.52MHz Nom
3.3V ¡À25ppm 155.52MHz 7mm*5mm*1.7mm
XTAL OSC XO 155.5200MHZ LVDS SMD