ECS International ECS-147.4-18-9X
Crystal 14.7456MHz ±50ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 2-Pin Thru-Hole
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for ECS International ECS-147.4-18-9X.
IHS
Datasheet1 page20 years ago
Electro Sonic
Master Electronics
Inventory History
3 month trend:
-6.88%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.60.00.50
Introduction Date2014-11-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Related Parts
ECS InternationalECS-160-18-9X
Crystal 16MHz ±50ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 2-Pin Thru-Hole Bulk
ECS InternationalECS-160-18-9
Crystal 16MHz ±50ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 2-Pin Thru-Hole
ECS InternationalECS-143-18-9
Cylinder Type Crystals 14.318180MHz 18pF ECS-3X9
Crystal 14.7456MHz ±50ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 20pF FUND 50Ohm 2-Pin SMD T/R
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 13.824MHz Nom
CRYSTAL, 14.31818MHZ, 20PF, 5 X 3.2MM
Descriptions
Descriptions of ECS International ECS-147.4-18-9X provided by its distributors.
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 14.7456MHz Nom
ECS-3X9X Series 14.7456 MHz +/-50ppm Stab +/-50ppm Tol -10C to 60C Crystals
18pF ¡À50ppm ¡À50ppm 14.7456MHz 50¦¸ DT-38 9mm*9mm