Abracon EH2500ETTS-14.318M
HCMOS/TTL Output Clock Oscillator, 14.318MHz Nom
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon EH2500ETTS-14.318M.
Ecliptek
Datasheet7 pages12 years ago
Datasheet6 pages16 years ago
IHS
Descriptions
Descriptions of Abracon EH2500ETTS-14.318M provided by its distributors.
Quartz Crystal Clock Oscillators XO (SPXO) HCMOS/TTL (CMOS) 5.0Vdc 4 Pad 5.0mm x 7.0mm Ceramic Surface Mount (SMD) 14.318MHz ±100ppm over -40°C to +85°C