Abracon EC1400SJTS-20.000M
HCMOS/TTL Output Clock Oscillator, 20MHz Nom
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon EC1400SJTS-20.000M.
Ecliptek
Datasheet3 pages12 years ago
Datasheet3 pages15 years ago
IHS
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2007-03-31
LTD Date2007-09-30
Descriptions
Descriptions of Abracon EC1400SJTS-20.000M provided by its distributors.
20.000MHz ±100ppm 0°C to +70°C