Abracon EC1300HS-50.000M
HCMOS Output Clock Oscillator, 50MHz Nom
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon EC1300HS-50.000M.
Ecliptek
Datasheet7 pages12 years ago
Datasheet7 pages15 years ago
IHS
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.01
Introduction Date2006-08-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2010-09-01
LTD Date2010-12-01
Descriptions
Descriptions of Abracon EC1300HS-50.000M provided by its distributors.
50.000MHz ±100ppm over 0°C to +70°C