EBM-Papst W3G300-ME48-11
EC Fans EC Axial Fan, 337x76.7mm, 26V, 1815CFM, 320W, 12.4A, 3650RPM, 331Pa, Sealed Ball
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for EBM-Papst W3G300-ME48-11.
Master Electronics
Datasheet5 pages5 years ago
Inventory History
3 month trend:
-27.54%
Descriptions
Descriptions of EBM-Papst W3G300-ME48-11 provided by its distributors.
DC Axial Fan, 26 V, Circular, 300 mm, 76.7 mm, Ball Bearing, 1815 CFM
FAN AXIAL 337X76.7MM 26VDC RECT