Eaton XEV1XSQ-250-V
Electric Fuse, 250A, 1000VDC, Inline/holder, 1
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton XEV1XSQ-250-V.
IHS
Datasheet13 pages5 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2021-03-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Eaton XEV1XSQ-250-V provided by its distributors.
FUSE 250A 1000V 1*FU/115 AR CU