Eaton SDQ25-820-R
Inductor Power Shielded Wirewound 81.61uH/326.4uH 20% 100KHz Ferrite 580mA/290mA 0.7435Ohm/2.97Ohm DCR 2020 T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton SDQ25-820-R.
IHS
Datasheet5 pages10 years ago
Datasheet4 pages19 years ago
Datasheet4 pages20 years ago
3 month trend:
+56.47%
CAD Models
Download Eaton SDQ25-820-R symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Introduction Date2005-07-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Ind Power Shielded Wirewound 82uH 20% 100KHz Ferrite 470mA 1616 T/R
Ind Power Shielded Wirewound 82uH 20% 100KHz Ferrite 340mA 1616 T/R
General Purpose Inductor, 82uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2424
General Purpose Inductor, 82uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2020
Inductor Power Shielded Wirewound 82uH 20% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 2.3A 0.13Ohm DCR T/R
Descriptions
Descriptions of Eaton SDQ25-820-R provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 81.61Uh, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Smd
Inductor, Coupled, 82 uH, 743.5 Milliohm, 580 mA, 5.2mm x 5.2mm x 2.5mm