Eaton MCL2012V1-100-R
Inductor, 10Uh, 24Mhz, 0805 Rohs Compliant: Yes |Eaton Bussmann MCL2012V1-100-R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton MCL2012V1-100-R.
Master Electronics
3 month trend:
-32.07%
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Descriptions
Descriptions of Eaton MCL2012V1-100-R provided by its distributors.
Inductor RF Chip Multi-Layer 10uH 20% 1MHz 0.1A 0.65Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, SMD, 0805