Eaton MCL1005-221-R
Inductor RF Chip Multi-Layer 0.22uH 5% 100MHz 8Q-Factor 0.1A 4Ohm DCR 0402 T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton MCL1005-221-R.
Master Electronics
Datasheet6 pages6 years ago
Inventory History
3 month trend:
+26.80%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Eaton MCL1005-221-R provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 0.22uH, 5%, 1 Element, SMD, 0402
100MHz 450MHz 100mA 8@100MHz 220nH 4¦¸ ¡À5% 0402 1mm*500¦Ìm*650¦Ìm
FIXED IND 220NH 100MA 4 OHM SMD
CHIP INDUCTOR,1X0.5X0.5MM,220NH, REEL OF 10000
Chip Inductor 1*0.5*0.5mm 220nH
MCL Chip IND 1005 220nH 2 Pads