Eaton EFX2S30K475D132LH
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton EFX2S30K475D132LH.
IHS
Datasheet13 pages3 years ago
Master Electronics
Inventory History
3 month trend:
+89.17%
Introduction Date2023-03-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Eaton EFX2S30K475D132LH provided by its distributors.
4.7 F Film Capacitor 305V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Cap Efx2S 305Vac 4.7Uf 2Leads/ Bulk |Eaton Electronics EFX2S30K475D132LH
CAP FILM 4.7UF 10% 630VDC RADIAL
POWER FILM CAPACITORS FILM CAPACITORS;
4.7¦ÌF ¡À10% 27.5mm 630V 305V 32mm*22mm*37.8mm