Eaton EFX2A30K104B012LH
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Introduction Date2023-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Eaton EFX2A30K104B012LH provided by its distributors.
Cap Efx2A 305Vac 0.1Uf 2Leads/ Bulk |Eaton Electronics EFX2A30K104B012LH
EFX2A Series 305 v 0.1 uf 10% LS=15mm 18x11x5 Automotive RDL X1 Suppression Cap
CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC RADIAL