Eaton EFX1S48K224D022LH
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton EFX1S48K224D022LH.
IHS
Datasheet17 pages3 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2023-03-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Eaton EFX1S48K224D022LH provided by its distributors.
Cap Efx1S 480Vac 0.22Uf 2Leads/ Bulk |Eaton Electronics EFX1S48K224D022LH
CAP FILM 0.22UF 10% 1KVDC RADIAL
.22UF 480V 10%