Eaton EFPLA63J273B022LH
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.027uF, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2024-02-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Eaton EFPLA63J273B022LH provided by its distributors.
CAP FILM 0.027UF 5% 630VDC RAD
CAPACITOR, EFPLA, 630V DC, 0.027 UF, J 2-LEAD
CAP EFPLA 630VDC 0.027UF J 2LEADS