Eaton EFDKS90K605D122LH
Film Capacitor, Polypropylene, 900V, 10% +Tol, 10% -Tol, 6uF, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton EFDKS90K605D122LH.
3 month trend:
-14.62%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2023-03-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Eaton EFDKS90K605D122LH provided by its distributors.
Cap Efdks 900Vdc 6Uf 2Leads/ Bulk |Eaton Electronics EFDKS90K605D122LH
FDKS Series 900 v 6 uf 10% LS=27.5mm 32x33x18 DC-link Metallized Polypropylene
CAP FILM 6UF 10% 900VDC RAD