Eaton EFDKS90K406E184DH
Film Capacitor, Polypropylene, 900V, 10% +Tol, 10% -Tol, 40uF, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton EFDKS90K406E184DH.
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Descriptions
Descriptions of Eaton EFDKS90K406E184DH provided by its distributors.
Cap Efdks 900Vdc 40Uf 4Leads/ Bulk |Eaton Electronics EFDKS90K406E184DH
CAP FILM 40UF 10% 900VDC RAD
40¦ÌF ¡À10% 37.5mm 900V 42mm*40mm*56mm
40UF 900V 10%