Eaton EFDKS90K186E154BH
Film Capacitor, Polypropylene, 900V, 10% +Tol, 10% -Tol, 18uF, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton EFDKS90K186E154BH.
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2023-03-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Eaton EFDKS90K186E154BH provided by its distributors.
Cap Efdks 900Vdc 18Uf 4Leads/ Bulk |Eaton Electronics EFDKS90K186E154BH
FDKS Series 900 v 18 uf 10% LS=37.5/10.2mm 4-Leads DC-link Met. Polypropyelen
CAP FILM 18UF 10% 900VDC RAD