Eaton EFDKS80K805D122LH
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 10% +Tol, 10% -Tol, 8uF, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton EFDKS80K805D122LH.
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of Eaton EFDKS80K805D122LH provided by its distributors.
Cap Efdks 800Vdc 8Uf 2Leads/ Bulk |Eaton Electronics EFDKS80K805D122LH
FDKS Series 800 v 8 uf 10% LS=27.5mm 32x33x18mm DC-Link Metallized Polypropylene
CAP FILM 8UF 10% 800VDC RAD