Eaton EFDKS80K306E164DH
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 10% +Tol, 10% -Tol, 30uF, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton EFDKS80K306E164DH.
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2023-03-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Eaton EFDKS80K306E164DH provided by its distributors.
Cap Efdks 800Vdc 30Uf 4Leads/ Bulk |Eaton Electronics EFDKS80K306E164DH
CAP FILM 30UF 10% 800VDC RAD
30¦ÌF ¡À10% 37.5mm 800V 42mm*30mm*46mm
30UF 800V 10%