Eaton EFDKS80K206E154BH
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 10% +Tol, 10% -Tol, 20uF, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton EFDKS80K206E154BH.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2023-03-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Eaton EFDKS80K206E154BH provided by its distributors.
Cap Efdks 800Vdc 20Uf 4Leads/ Bulk |Eaton Electronics EFDKS80K206E154BH
FDKS Series 800 v 20 uf 10% LS=27.5/10.2mm 4 Leads DC-Link Met. Polypropylene
CAP FILM 20UF 10% 800VDC RAD