Eaton EFDKS80K126D134BH
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 10% +Tol, 10% -Tol, 12uF, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton EFDKS80K126D134BH.
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Descriptions
Descriptions of Eaton EFDKS80K126D134BH provided by its distributors.
Cap Efdks 800Vdc 12Uf 4Leads/ Bulk |Eaton Electronics EFDKS80K126D134BH
FDKS Series 800 v 12 uf 10% LS=27.5/10.2mm 4 leads DC-Link Met. Polypropylene
CAP FILM 12UF 10% 800VDC RAD