Eaton EFDKS70K406E164DH
Film Capacitor, Polypropylene, 700V, 10% +Tol, 10% -Tol, 40uF, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton EFDKS70K406E164DH.
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of Eaton EFDKS70K406E164DH provided by its distributors.
Cap Efdks 700Vdc 40Uf 4Leads/ Bulk |Eaton Electronics EFDKS70K406E164DH
FDKS Series 700 v 40 uf 10% LS=37.5/20.3mm 4-leads DC-Link Met. Polypropylene
CAP FILM 40UF 10% 700VDC RAD