Eaton EFDKS70K186D132LH
Film Capacitor, Polypropylene, 700V, 10% +Tol, 10% -Tol, 18uF, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton EFDKS70K186D132LH.
3 month trend:
-4.76%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2023-03-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Eaton EFDKS70K186D132LH provided by its distributors.
Cap Efdks 700Vdc 18Uf 2Leads/ Bulk |Eaton Electronics EFDKS70K186D132LH
FDKS Series 700 v 18 uf 10% LS=27.5mm 32x37x22 DC-Link Metallized Polypropylene
CAP FILM 18UF 10% 700VDC RAD