Eaton EFDKS70K156D134BH
Film Capacitor, Polypropylene, 700V, 10% +Tol, 10% -Tol, 15uF, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton EFDKS70K156D134BH.
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2023-03-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Descriptions
Descriptions of Eaton EFDKS70K156D134BH provided by its distributors.
Cap Efdks 700Vdc 15Uf 4Leads/ Bulk |Eaton Electronics EFDKS70K156D134BH
FDKS Series 700 v 15uf 10% LS=27.5/10.2 4leads 32x37x22 Metallized Polypropylene
CAP FILM 15UF 10% 700VDC RAD