Eaton EFDKS70K126D122LH
Film Capacitor, Polypropylene, 700V, 10% +Tol, 10% -Tol, 12uF, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton EFDKS70K126D122LH.
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Descriptions
Descriptions of Eaton EFDKS70K126D122LH provided by its distributors.
Cap Efdks 700Vdc 12Uf 2Leads/ Bulk |Eaton Electronics EFDKS70K126D122LH
FDKS Series 700 v 12 uf 10% LS=27.5mm 32x33x18 DC-Link Metallized Polypropylene
CAP FILM 12UF 10% 700VDC RAD