Eaton EFDKS60K605D072LH
Film Capacitor, Polypropylene, 600V, 10% +Tol, 10% -Tol, 6uF, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton EFDKS60K605D072LH.
3 month trend:
-0.84%
Descriptions
Descriptions of Eaton EFDKS60K605D072LH provided by its distributors.
Cap Efdks 600Vdc 6Uf 2Leads/ Bulk |Eaton Electronics EFDKS60K605D072LH
FDKS Series 600 v 6 uf 10% LS=27.5mm 32x24.5x15 DC-Link Metallized Polypropylen
CAP FILM 6UF 10% 600VDC RAD