Eaton EFDKS60K186D134BH
Film Capacitor, Polypropylene, 600V, 10% +Tol, 10% -Tol, 18uF, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton EFDKS60K186D134BH.
IHS
Datasheet23 pages3 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2023-03-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Eaton EFDKS60K186D134BH provided by its distributors.
Cap Efdks 600Vdc 18Uf 4Leads/ Bulk |Eaton Electronics EFDKS60K186D134BH
FDKS Series 600 v 18 uf 10% LS=27.5/10.2mm 4Lead DCLink Metallized Polypropylene
CAP FILM 18UF 10% 600VDC RAD