Eaton EFDKS60K186D132LH
Film Capacitor, Polypropylene, 600V, 10% +Tol, 10% -Tol, 18uF, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton EFDKS60K186D132LH.
IHS
Datasheet23 pages3 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Eaton EFDKS60K186D132LH provided by its distributors.
Cap Efdks 600Vdc 18Uf 2Leads/ Bulk |Eaton Electronics EFDKS60K186D132LH
FDKS Series 600 v 18 uf 10% LS=27.5mm 32x37x22 DC-Link Metallized Polypropylene
CAP FILM 18UF 10% 600VDC RAD