Eaton EFDKS45K506E164DH
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 10% +Tol, 10% -Tol, 50uF, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton EFDKS45K506E164DH.
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2023-03-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Eaton EFDKS45K506E164DH provided by its distributors.
Cap Efdks 450Vdc 50Uf 4Leads/ Bulk |Eaton Electronics EFDKS45K506E164DH
EFDKS Series 450 v 50 uf 10% LS=37.5/20.3mm 42x45x30 DC-Link Met. Prolypropylene
CAP FILM 50UF 10% 450VDC RAD