Eaton EFDKS45K506E144BH
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 10% +Tol, 10% -Tol, 50uF, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton EFDKS45K506E144BH.
3 month trend:
-32.43%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2023-03-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Eaton EFDKS45K506E144BH provided by its distributors.
Cap Efdks 450Vdc 50Uf 4Leads/ Bulk |Eaton Electronics EFDKS45K506E144BH
CAP FILM 50UF 10% 450VDC RAD
50UF 450V 10%