Eaton EFDKS45K406E124BH
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 10% +Tol, 10% -Tol, 40uF, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton EFDKS45K406E124BH.
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2023-03-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Eaton EFDKS45K406E124BH provided by its distributors.
Cap Efdks 450Vdc 40Uf 4Leads/ Bulk |Eaton Electronics EFDKS45K406E124BH
CAP FILM 40UF 10% 450VDC RAD
40¦ÌF ¡À10% 37.5mm 450V 42mm*28mm*38mm