Eaton EFDKS1BK505D134BH
Film Capacitor, Polypropylene, 1100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 5uF, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton EFDKS1BK505D134BH.
Descriptions
Descriptions of Eaton EFDKS1BK505D134BH provided by its distributors.
Cap Efdks 1100Vdc 5Uf 4Leads/ Bulk |Eaton Electronics EFDKS1BK505D134BH
FDKS Series 1100 v 5 uf 10% LS=27.5/10. 2mm 4-Leads DC-Link Met. Polypropylene
CAP FILM 5UF 10% 1100VDC RAD
5.0UF 1100V 10%