Eaton EFDKS1BK405D122LH
Film Capacitor, Polypropylene, 1100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 4uF, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton EFDKS1BK405D122LH.
3 month trend:
-9.20%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2023-03-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Eaton EFDKS1BK405D122LH provided by its distributors.
Cap Efdks 1100Vdc 4Uf 2Leads/ Bulk |Eaton Electronics EFDKS1BK405D122LH
FDKS Series 1100 v 4 uf 10% LS=27.5mm 32x33x18 DC-Link Metallized Polypropylene
CAP FILM 4UF 10% 1100VDC RAD