Eaton EFDKS1BK146E164DH
Film Capacitor, Polypropylene, 1100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 14uF, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton EFDKS1BK146E164DH.
IHS
Datasheet23 pages3 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Eaton EFDKS1BK146E164DH provided by its distributors.
Cap Efdks 1100Vdc 14Uf 4Leads/ Bulk |Eaton Electronics EFDKS1BK146E164DH
FDKS Series 1100 v 14 uf 10% LS=37.5/20.3mm 4-Leads DC-Link Met. Polypropylene
CAP FILM 14UF 10% 1100VDC RAD