Eaton ECMT1V1717S-100-R
Inductor Common Mode Choke 10mH 1.2A 0.6Ohm 4-Pin Tray
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton ECMT1V1717S-100-R.
IHS
Datasheet11 pages4 years ago
Inventory History
3 month trend:
+190%
Supply Chain
Introduction Date2021-10-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Eaton ECMT1V1717S-100-R provided by its distributors.
IND, 10.0mH, THT, Standard Common Mode Choke
250V 1.2A 2 10mH@ 1 kHz 600m¦¸ , 17mm*12mm*17mm