Eaton DRQ127-221-R
DRQ Series Wire-wound SMD Inductor w/ Ferrite Core, 220 uH +/-20% 2.43A Idc
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton DRQ127-221-R.
Newark
Datasheet10 pages9 years ago
Electro Sonic
IHS
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
+25.67%
CAD Models
Download Eaton DRQ127-221-R symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Related Parts
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 20% 100KHz Ferrite 1.3A 352mOhm DCR Blister T/R