Eaton DR124-150-R
Inductor Power Shielded Drum Core 15uH 20% 100KHz Ferrite 3.6A 44.8mOhm DCR T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton DR124-150-R.
Datasheet3 pages18 years ago
Electro Sonic
Newark
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
-1.67%
CAD Models
Download Eaton DR124-150-R symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Supply Chain
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-08-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 3.9A 0.0423Ohm DCR 3939 T/R