Eaton / Cutler Hammer XTREC10B40A
Control Relay, 4 Pole (4NO), 16 Amp, Frame B, 120VAC, Spring Terminals
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton / Cutler Hammer XTREC10B40A.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet1 page4 years ago
Inventory History
3 month trend:
-100%
Descriptions
Descriptions of Eaton / Cutler Hammer XTREC10B40A provided by its distributors.
Eaton Corporation Ctl Rl Cg 10A Fr B 4No 110/50 120/60