Digi International XB3-24Z8UM
ZigBee RF Module, IEEE 802.15.4, 2.4GHz to 2.4835GHz, I2C, SPI, UART, U.FL Connector
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Digi International XB3-24Z8UM.
3 month trend:
-9.15%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Footprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions of Digi International XB3-24Z8UM provided by its distributors.
XBee3 PRO - 2.4 GHz ZB 3.0, U.FL Antenna Connector, MMT
ZigBee Pro IoT 2400MHz 1000Kbps 34-Pin
Telecom Circuit, 1-Func, XMA34
模块, ZIGBEE, 2.4 GHZ, U.FL 天线, MMT;