Digi International XB3-24Z8RS
ZigBee RF Module, IEEE 802.15.4, 2.4GHz to 2.4835GHz, I2C, SPI, UART
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Digi International XB3-24Z8RS.
IHS
Datasheet3 pages5 years ago
Inventory History
3 month trend:
-11.15%
Supply Chain
Country of OriginCambodia
Export Control Classification Number (ECCN) Code5A992.C
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8517.62.00.90
Introduction Date2018-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions of Digi International XB3-24Z8RS provided by its distributors.
XBee3 PRO - 2.4 GHz ZB 3.0, RF Pad Antenna, SMT
ZigBee Pro IoT 2400MHz 1000Kbps 34-Pin
Telecom Circuit, 1-Func, XMA37
XBEE 3 PRO 2.4GHZ ZB 3.0 RF PA