Digi International XB3-24Z8PT
Zigbee Module, 2.4 Ghz, Pcb Ant, Th Mt Rohs Compliant: Yes |Digi International XB3-24Z8PT
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Digi International XB3-24Z8PT.
IHS
Datasheet3 pages5 years ago
Inventory History
3 month trend:
-17.43%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions of Digi International XB3-24Z8PT provided by its distributors.
ZigBee RF Module, IEEE 802.15.4, 2.4GHz to 2.4835GHz, I2C, SPI, UART
DSSS 15mA 135mA 250Kbps -103dBm 2.1V Integrated,Trace EFR32MG
Digi XBee3 Pro 2.4GHz ZB 3.0 PCB Antenna Thru-Hole
ZigBee Pro IoT 2400MHz 1000Kbps 34-Pin
Telecom Circuit, 1-Func, DMA20
RF TXRX MOD 802.15.4 TRC ANT TH
XBEE 3 PRO 2.4GHZ ZB 3.0 PCB A