Digi International XB3-24AUT-J
ZigBee RF Module, IEEE 802.15.4, 2.4GHz to 2.4835GHz, I2C, SPI, UART, U.FL Connector
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Digi International XB3-24AUT-J.
3 month trend:
-2.99%
Supply Chain
Country of OriginCambodia
Export Control Classification Number (ECCN) Code5A992.C
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8517.62.00.90
Introduction Date2021-02-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Digi International XB3-24AUT-J provided by its distributors.
ZIGBEE MOD, 250KBPS, 2.4GHZ, 2.1 TO 3.6V ROHS COMPLIANT: YES
XBee 3 - 2.4 GHz, 802.15.4, U.FL Antenna, TH