Dielectric Laboratories C11AH2R7B-9ZN-X0T
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 3.7037% +Tol, 3.7037% -Tol, P90, 90ppm/Cel TC, 0.0000027uF, Surface...
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Dielectric Laboratories C11AH2R7B-9ZN-X0T.
IHS
Datasheet3 pages8 years ago
RFMW
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Dielectric Laboratories C11AH2R7B-9ZN-X0T provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 3.7037% +Tol, 3.7037% -Tol, P90, 90ppm/Cel TC, 0.0000027uF, Surface Mount, 0606
DLI, C11 250Vdc 2.7pF ±0.10pF P90 Porcelain -Hi Q
HIGH-Q MLCC (AH): 0505, 2.7 PF (
2.7PF 250V .10PF 0505