Vishay RNC70H2491FS
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 2490ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
QuestRNC70H2491FS1
5h
BiscoRNC70H2491FS7
13h
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay RNC70H2491FS.
IHS
Datasheet2 pages23 years ago
Supply Chain
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date1997-09-23
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay RNC70H2491FS provided by its distributors.